THROUGH ENTERPRISE

Girişimcilik eğitiminin, beceri eğitimini entegrasyonla birleştirmede yararlı olduğu, iş yaratma, istihdam ve topluma katılımda bir yol açtığı giderek daha fazla olduğu ortaya çıktı.Bu proje, göçmen ve mülteci kadınların potansiyelini ortaya çıkarmak için, dahil etme ve çeşitlilik bağlamında girişimcilik eğitimcileri için eğitimlere erişimi ve eğitim kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Müfredatın Spesifik Hedefi

Through Enterprise proje müfredatı, sonuçları ve değerlendirme kılavuzlarını içeren bir öğrenme çerçevesi ve göçmen veya etnik azınlık kökenli kadınlara ilgi çekici ve kullanılabilir bir girişimcilik becerileri seti öğretmek için sınıf senaryolarında eğitmenler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış bir paket multimedya öğrenme kaynağı içermektedir.

Genel öğrenme hedefleri

Bu kapsamda, esasen bir “eğitmeni eğitme” kaynağıdır, Mesleki Eğitim Kurumları girişimcilik sağlayıcılarının kapsayıcı eğitim ihtiyacı konusunda daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar ve onlara eğitimlerinin etkililiğini iyileştirmek ve kadın göçmenler için öğrenme sonuçlarını iyileştirmek için pratik araçlar sağlarlar.

Her Modül, aşağıdakileri içerecek farklı eğitim kaynaklarına sahiptir:

  • Bir PowerPoint / PDF Sunumu – yine bu, Eğitmen Kılavuzu ile birlikte kullanılacaktır, bu önerilen bir kurstur ve materyalleri ve etkinlikleri içerir. Kursu ilk kez veriyorsanız, bu iyi bir başlangıç noktasıdır.
  • Eğitmen Kılavuzu – en yüksek kalitede eğitimi sağlamak için eğitmenlere, öğretmenlere veya bu modülleri kuruluşlarına verenlere yardımcı olabilir.
  • Ek Kaynaklar – Bunlar, öğrenme deneyimini geliştirecek ve her modülden öğrendiklerini genişletmek isteyenler için ekstra okuma sağlayacaktır.
  • Öğrenciler Çalışma Kitabı – her modülde, her PowerPoint ve diğer kaynakları tamamlayan bir çalışma kitabıdır.